XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LISTOPADA 2017 r.

Każda Msza św. jest spotkaniem z Bogiem oraz wspólnotą Kościoła, która zbiera się na jej sprawowanie. Jest także pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech zatem nasz pobożny w niej udział jeszcze bardziej pozwoli nam doświadczyć bliskości Tego, który do nas przychodzi, i otworzy nasze serca na drugiego człowieka, abyśmy będąc jedną wspólnotą wierzących, swoim życiem potwierdzali prawdę zawartą w Ewangelii – prawdę o miłości Boga do każdego człowieka.

Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna krótka Adoracja

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.15 Różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 wieczorna Msza święta.

2. W tym tygodniu wieczorne Msze święte będą o godz. 17.00 po nich będą modlitwy połączone z wypominkami za zmarłych. Do 8 listopada możemy zyskiwać Odpusty dla zmarłych spełniając zwykle warunki w tym nawiedzenie cmentarza czy kościoła.

3. Po oktawie Wszystkich Świętych modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami będzie w poniedziałki, wtorki i w czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 jak było w ubiegłych latach. W niedziele wypominki będą jak dotychczas przed Mszą świętą o godz. 9.00 i listopadzie Różaniec z wypominkami o godz. 17.15.

4. We wtorek będzie spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

5. Również we wtorek 7 listopada Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę Edmundową na comiesięczne spotkanie. Rozpoczęcie nabożeństwem w kościele a po nim spotkanie w domu Sióstr.

6. We środę 8 listopada jak było wcześniej ogłoszone po wieczornym nabożeństwie spotkanie Nowej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Prosimy o udział wszystkich o sumienna obecność.

7. Przypominamy, jak wcześniej informowaliśmy, że w środę 8 XI od godz. 9.00 do 14.00 będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy Domu Katechetycznym. Jest to forma pomocy Misjom.

8. W najbliższą środę i czwartek, spotkania kandydatów do bierzmowania we środę 8 XI o godz. 17.00 dla kl. II oddziałów gimnazjalnych oraz VII Szkoły Podstawowej, a we czwartek 9 XI o godz. 17.00 dla kl. III oddziałów gimnazjalnych.

9.. W czwartek, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

10. Również w czwartek w czwartek 9 listopada spotkanie formacyjne Rady Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Zakonu w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 17.00.

11. W piątek to również Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. która zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 16.45 z Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po nich Msza św. wieczorna i ucałowanie Relikwii Krzyża.

12. W sobotę, 11 listopada, przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin.

Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej przy naszych domach. Można je nabyć w kiosku parafialnym.

13. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia.

14. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża

11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim

15. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.